Drukuj
Kategoria: Aktualności

Od nieszporów rozpoczynamy świętowanie V Niedzieli Wielkiego Postu. Tym samym rozpoczynamy okres pasyjny - bezpośrednio przygotowujący nas do najważniejszych świąt dla nas katolików. Od tej niedzieli w naszych kościołach będą pozasłaniane krzyże. Pozostaną one za fioletową zasłoną do Wielkiego Piątku.

Odwiedzając kościół na prywatną modlitwę, możemy także nabyć paschaliki, modlitwy błogosławieństwa pokarmów w poranek Wielkanocny, a także materiały pomocne w przeżywaniu Triduum Paschalnego w naszych Domowych Kościołach.
Zapraszamy na codzienne transmisje Mszy świętej. Dzisiaj przed nami jeszcze transmisja modlitwy różańcowej o 20:30. Jutro zaś zapraszamy na transmisję Mszy świętej z naszego kościoła o godz. 10:00, podczas której będziemy odprawiać intencje z Mszy świętych dopołudniowych. Jutro też nagranie Gorzkich Żalów z kolejnym kazaniem pasyjnym.

W związku z licznymi pytaniami naszych parafian informujemy, że dar kolekty przeznaczony na potrzeby naszej parafii można składać do skarbony, gdzie zwyczajowo składamy ofiary podczas procesji ofiarnej, w trakcie Mszy świętej. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię, tym bardziej, że chcemy jak najszybciej rozpocząć niezbędny remont. Ufamy, że mimo wszystko będzie to możliwe. Powierzamy się Bożej Opatrzności.

Na kolejny tydzień Wielkiego Postu życzymy wszystkim zdrowia i Bożego pokoju w sercach.

Duszpasterze