Menu

WAŻNE

 

 Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

IV Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Radości. Uświadamiamy sobie, że na horyzoncie naszych wyrzeczeń, naszych zmagań jest Zmartwychwstanie. Zmartwychwstanie dokonuje się w nas! Ilekroć powracamy do Boga. Ilekroć wygramy z pokusą. Ilekroć pozwalacie, by to Wasza miłość zwyciężała w małżeństwie! Małżonkowie - bądźcie świadkami miłości! Tego potrzebują Wasze dzieci, Wasi przyjaciele, tego potrzebuje świat!

Wyzwania na IV Tydzień Wielkiego Postu

Powodzenia!

♥ PONIEDZIAŁEK

PRZEMYŚL: I uwierzył on sam i cała jego rodzina.

DZIAŁAJ: W Ewangelii jesteśmy świadkami tego, jak wzrasta wiara w rodzinie. Zastanówcie się, czy jesteście świadkami wiary dla siebie i swoich dzieci?

♥ WTOREK

PRZEMYŚL: Uzdrowiony im odpowiedział: «Ten, który mnie uzdrowił, rzekł do mnie: Weź swoje nosze i chodź»

DZIAŁAJ: Pomódlcie się dziś wspólnie za wszystkich zarażonych koronawirusem i tych, którzy się nimi opiekują. O zdrowie, o siły, o pokój.

♥ ŚRODA

PRZEMYŚL: Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga.”

DZIAŁAJ: Bardzo często dzisiaj rozpoczyna się dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest jednak zagrożone. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tą inicjatywą? Poczytajcie o niej.

♥ CZWARTEK

PRZEMYŚL: Jezus powiedział do Żydów: „Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wypełnienia; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał.”

DZIAŁAJ: Jednym z najpiękniejszych dzieł Boga jest RODZINA. Spędźcie dzisiaj ze sobą wspólnie czas. Może jakaś planszówka?

♥ PIĄTEK

PRZEMYŚL: Zamierzali więc Jezusa pojmać, jednakże nikt nie podniósł na Niego ręki, ponieważ godzina Jego jeszcze nie nadeszła.

DZIAŁAJ: Zbliżamy się powoli do Wielkanocy w wyjątkowych okolicznościach. Może nie być czasu ani okazji na spowiedź „na ostatnią chwilę”. Proszę, zastanówcie się już teraz nad spotkaniem z Bogiem miłosiernym.

♥ SOBOTA

PRZEMYŚL: Strażnicy odpowiedzieli: «Nigdy jeszcze nikt tak nie przemawiał jak ten człowiek».

DZIAŁAJ: Przygotujcie się razem do jutrzejszego przeżywania Eucharystii w swoim Kościele rodzinnym poprzez przeczytanie Ewangelii na najbliższą niedzielę.

♥ NIEDZIELA

PRZEMYŚL: Wielu zatem spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.

DZIAŁAJ: Nie zawsze możemy fizycznie przyjść do Jezusa. W tym czasie Chrystus przychodzi do nas poprzez innych. Dziś tradycyjnie Gorzkie Żale. Włączcie transmisję i pomódlcie się razem w domu.

Menu