Menu

WAŻNE

 

Transmisje: 20:30 Różaniec u Królowej


Zarządzenie Arcybiskupa Katowickiego odnośnie do sprawowania posługi duszpasterskiej i liturgicznej z dn. 28 maja br.

Wznawiamy pracę kancelarii parafialnej o określonych porach:
poniedziałek i czwartek 8:30 – 11:00; wtorek i piątek 17:00 – 19:00.
Jednak apelujemy, by zgłaszać się osobiście jedynie w sprawach pilnych i niecierpiących zwłoki.
W sprawach nagłych Ksiądz Proboszcz pozostaje do dyspozycji Parafian pod numerem telefonu: 500 231 727,
poprzez adres e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl lub w bezpośrednim kontakcie (np. w przypadku pogrzebu).

   

IV Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Radości. Uświadamiamy sobie, że na horyzoncie naszych wyrzeczeń, naszych zmagań jest Zmartwychwstanie. Zmartwychwstanie dokonuje się w nas! Ilekroć powracamy do Boga. Ilekroć wygramy z pokusą. Ilekroć pozwalacie, by to Wasza miłość zwyciężała w małżeństwie! Małżonkowie - bądźcie świadkami miłości! Tego potrzebują Wasze dzieci, Wasi przyjaciele, tego potrzebuje świat!

Wyzwania na IV Tydzień Wielkiego Postu

Powodzenia!

♥ PONIEDZIAŁEK

PRZEMYŚL: I uwierzył on sam i cała jego rodzina.

DZIAŁAJ: W Ewangelii jesteśmy świadkami tego, jak wzrasta wiara w rodzinie. Zastanówcie się, czy jesteście świadkami wiary dla siebie i swoich dzieci?

♥ WTOREK

PRZEMYŚL: Uzdrowiony im odpowiedział: «Ten, który mnie uzdrowił, rzekł do mnie: Weź swoje nosze i chodź»

DZIAŁAJ: Pomódlcie się dziś wspólnie za wszystkich zarażonych koronawirusem i tych, którzy się nimi opiekują. O zdrowie, o siły, o pokój.

♥ ŚRODA

PRZEMYŚL: Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga.”

DZIAŁAJ: Bardzo często dzisiaj rozpoczyna się dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie jest jednak zagrożone. Czy zastanawialiście się kiedyś nad tą inicjatywą? Poczytajcie o niej.

♥ CZWARTEK

PRZEMYŚL: Jezus powiedział do Żydów: „Są to dzieła, które Ojciec dał Mi do wypełnienia; dzieła, które czynię, świadczą o Mnie, że Ojciec Mnie posłał.”

DZIAŁAJ: Jednym z najpiękniejszych dzieł Boga jest RODZINA. Spędźcie dzisiaj ze sobą wspólnie czas. Może jakaś planszówka?

♥ PIĄTEK

PRZEMYŚL: Zamierzali więc Jezusa pojmać, jednakże nikt nie podniósł na Niego ręki, ponieważ godzina Jego jeszcze nie nadeszła.

DZIAŁAJ: Zbliżamy się powoli do Wielkanocy w wyjątkowych okolicznościach. Może nie być czasu ani okazji na spowiedź „na ostatnią chwilę”. Proszę, zastanówcie się już teraz nad spotkaniem z Bogiem miłosiernym.

♥ SOBOTA

PRZEMYŚL: Strażnicy odpowiedzieli: «Nigdy jeszcze nikt tak nie przemawiał jak ten człowiek».

DZIAŁAJ: Przygotujcie się razem do jutrzejszego przeżywania Eucharystii w swoim Kościele rodzinnym poprzez przeczytanie Ewangelii na najbliższą niedzielę.

♥ NIEDZIELA

PRZEMYŚL: Wielu zatem spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to, czego Jezus dokonał, uwierzyło w Niego.

DZIAŁAJ: Nie zawsze możemy fizycznie przyjść do Jezusa. W tym czasie Chrystus przychodzi do nas poprzez innych. Dziś tradycyjnie Gorzkie Żale. Włączcie transmisję i pomódlcie się razem w domu.