Drukuj
Kategoria: Aktualności

Trwa okres odwiedzin duszpasterskich w naszej parafii. Poniżej można się zapoznać z rozpiską kolęd.
Przypominamy, że kolęda dodatkowa odbędzie się w terminie 13 - 19 stycznia po ustaleniu telefonicznym lub osobistym z kancelarią parafialną.

Umiłowani Parafianie w Łaziskach Górnych!

Odwiedziny duszpasterskie nazywane zwyczajowo „kolędą” to spotkania duszpasterzy z wiernymi, w czasie których razem się modlimy i otrzymujemy Boże błogosławieństwo. Wszędzie pragniemy zanosić Boże błogosławieństwo zgodnie z poleceniem Chrystusa: „kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje, a kto mnie przyjmuje, przyjmuje Tego który mnie posłał”.

Przy tej okazji chcemy sobie przypomnieć czym są takie odwiedziny duszpasterskie? Przede wszystkim spotkaniem z Chrystusem w osobie kapłana, który jak każde narzędzie zastępuje swego Mistrza. Bo gdzie „dwóch albo trzech zbierze się w imię moje, tam Ja jestem pośród nich” – powiedział Chrystus. A my zbieramy się w domu w Jego imię i modlimy się wspólnie w intencji mieszkańców prosząc o błogosławieństwo, które o tyle jest skuteczne o ile jest otwarte serce człowieka. Jest to czas dzielenia się Dobrą Nowiną, to otwieranie się na ziarno Bożego słowa… to przede wszystkim otwieranie drzwi Chrystusowi, drzwi naszych domów, mieszkań i serc.

Następnie „kolęda” jest to też spotkanie osób – Domowników z kapłanem. Podczas tegorocznego spotkania chcemy przekazać Wam ważną prawdę o tym,
że Eucharystia – największy skarb Kościoła – powinna być szczytem, do którego zmierza całe nasze życie jak i źródłem, z którego czerpie moc nasze działanie i codzienne postępowanie…

Odwiedziny duszpasterskie to spotkanie z ludzką codziennością, która nie jest wolna od przyziemnych problemów i kłopotów. Podobne były spotkania Chrystusa z chorymi, wątpiącymi i poszukującymi, którym przynosił radość, nadzieję i ukojenie w bólu.

Niech zatem towarzyszy mieszkańcom Łazisk Górnych piękna pieśń:

Otwórzcie drzwi Chrystusowi, w swych sercach postawcie mu tron,

niech On się w nas zadomowi, wszak Królem wszechświata jest On!

Niech Jezus Chrystus sam nadzieją będzie nam,

gdy z nim pójdziemy wraz zwycięstwo czeka nas.

 


Kolędy rozpoczynają się od końca ulicy (niekoniecznie najwyższego numeru domu) oraz ostatnich klatek, chyba że zaznaczono inaczej. Prosimy o zwracanie uwagi na godzinę rozpoczęcia kolędy, gdyż tego samego dnia mogą się one różnić od siebie.

 

11.01.2020 (sobota)

13:00    Działkowców 2-26, Waryńskiego 18-1

13:00    Familijna 15-1, Wróblewskiego 1-18

13:00    Zawadzkiego 2-14; Skowronków 1-11

13:00    Miarki 1-10; Słowików 9-1

12.01.2020 (niedziela)

14:00    1 Maja 55-1

14:00    Różana 1-10; 1 Maja 28-2

14:00    Sienkiewicza 28-1

 

13-19.01.2020

Kolęda dodatkowa po ustaleniu telefonicznym z kancelarią parafialną.