Menu

Kolejna piesza pielgrzymka z Łazisk Górnych na Jasną Górę przeszła do historii. Grupa 50 naszych parafian dotarła do Matki Bożej 11 lipca, po 5-dniowej wędrówce. Tego roczna pielgrzymka przebiegała pod hasłem - "Od męstwa Józefa, do pokory Maryi". Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Dziewicy i Opiekun Pana Jezusa, był dla uczestników towarzyszem drogi, przykładem prawdziwego męstwa. Zaś Maryja, Matka Jezusa, Oblubienica Ducha Świętego, pokazywała jak oddać swoje życie Bogu, kochać i pokornie Mu służyć. Ważnym słowem, które również wybrzmiewało wielkorotnie było "Jestem!". "Jestem!" w odniesieniu do naszej obecności we wspólnocie Kościoła, za którą wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. "Jestem!" w odniesieniu do naszego trwania przy Bogu na modlitwie, sakramentach oraz dbania o naszą z Bogiem relację. Również "Jestem!" jako obietnica Boga dla nas, w której zapewnia, że zawsze jest przy nas, by chronić, obdarzać potrzebnymi łaskami i prowadzić. 

Niech ten czas rekolekcji w drodze wyda ogromne Boże owoce! 

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/cW9T6UrWqjEhfRXq6

Dziękujemy wszystkim pielgrzymującym, za odwagę, męstwo i pokorę! Za wspólną drogę, z uśmiechem na ustach! Dziękujemy Księdzu Adrianowi za Kapłańskie prowadzenie! Wszystkim odpowiedzialnym za techniczny przebieg pielgrzymki, stojącym na straży bezpieczeństwa, kierującym ruchem, kierowcy składamy serdeczne dzięki za oddane serce!

Łaziszczanom i gościom dziękujemy za udział w modlitewnym czuwaniu przed Matką Bożą Częstochowską i Eucharystii. Wszystkim duchowym pielgrzymom składamy "Bóg zapłać!" za modlitwę, której mur zachował nas od niepogody i niebezpieczeństw. Wszystkim ludziom o hojnych sercach dziękujemy za troskę i wspracie, aby podczas drogi nikomu nie zabrakło "powszedniego chleba".