Menu

              PIELGRZYMKA PARAFIALNA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ W POMPEJACH I RZYMU

z nawiedzeniem Sanktuarium Ojca Pio i św. Michała Archanioła

opieka duchowa: ks. Łukasz Nocoń

TERMIN: 22.06 – 01.07. 2018

 PADWA – LORETO – MANOPPELLO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT'ANGELO – POMPEJE – AMALFI- RZYM –  ASYŻ

 

1 dzień (22.06, piątek): Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch.

2 dzień (23.06, sobota):  Przejazd do PADWY. Nawiedzenie bazyliki św. Antoniego (il Santo). Modlitwa przy grobie świętego, spacer po mieście: skwer Prato della Valle z posągami zasłużonych postaci miasta. Nawiedzenie bazyliki św. Justyny – patronki Padwy z grobem św. Łukasza Ewangelisty. Udział we Mszy św. Nawiedzenie sanktuarium św. Leopolda Mandića – Patrona Spowiedników i Penitentów. Czas na prywatną modlitwę i zakup pamiątek i lokalnych produktów. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 1 nocleg.

3 dzień (24.06, niedziela): Śniadanie. Przejazd do LORETO. Nawiedzenie sławnego Sanktuarium Matki Bożej Czarnej Madonny. Zwiedzenie Bazyliki ze Świętym Domkiem, do budowy którego użyto cegieł z domu św. Rodziny z Nazaretu. Modlitwa przed łaskami słynącą figurą. Udział we Mszy św. Spacer po Piazza della Madonna. Czas wolny na prywatną modlitwę i zakup pamiątek. Istnieje również możliwość nabycia olejku z lamp, które płoną przez cudownym wizerunkiem Czarnej Madonny, a który to jest podawany w celu namaszczania chorych miejsc. Przejazd na Półwysep Gargano. Po drodze krótki postój w MANOPPELLO – miejsca, gdzie według tradycji znajduje się chusta ze Świętym Obliczem powstałym na skutek nadzwyczajnego promieniowania. Modlitwa przed słynną relikwią nazywaną potocznie Chustą Weroniki. Przejazd  do hotelu na obiadokolację i 2 nocleg.

4 dzień (25.06, poniedziałek): Śniadanie. Przyjazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i działalnością św. Ojca Pio. Modlitwa przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Łaskawej, przy którym Ojciec Pio przez 40 lat odprawiał Mszę św., nawiedzenie nowej bazyliki z kryptą zawierającą relikwie Świętego. Czas na prywatną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd na MONTE SANT' ANGELO. Nawiedzenie jednego z najsłynniejszych sanktuariów w chrześcijańskim świecie, gdzie znajduje się Niebiańska Bazylika – świadek zjawień św. Michała Archanioła. Czas wolny na prywatną modlitwę oraz zakup pamiątek i produktów lokalnych: wina, oliwy, makaronów, przypraw, bakalii.  Obiadokolacja i 3 nocleg.

5 dzień (26.06, wtorek): Śniadanie. Przejazd do centrum POMPEI - miasta położonego u stóp Wezuwiusza, którego wybuch w 79 roku spowodował, że miasto zachowało dla potomności swój specyficzny charakter, kryjąc domy i swoich mieszkańców pod górą popiołów. Nawiedzenie Bazyliki Matki Boskiej Różańcowej, która została wybudowana z prośbą o pokój na świecie. Zapoznanie się z historią miejsca, z którego pochodzi słynna na cały świat „Nowenna Pompejańska”. Udział we Mszy św. Czas wolny na prywatną modlitwę przez łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus z otoczeniu św. Katarzyny ze Sieny i św. Dominika oraz zakup pamiątek. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i 4 nocleg.

6 dzień (27.06, środa): Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą wzdłuż najpiękniejszego wybrzeża do AMALFI. Spacer po imponującym kurorcie, mijając Plac z fontanną dotrzemy do Katedry z XI w, w której znajduje się krypta ze szczątkami Św. Andrzeja  Apostoła, przywiezionymi z Konstantynopola  w 1208 roku.  Czas wolny na spacery wzdłuż plaży i odpoczynek. Przejazd na 5 nocleg i obiadokolację.

7 dzień (28.06, czwartek): Śniadanie. Przejazd do RZYMU. Nawiedzenie Bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie znajduje się słynąca ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” i relikwie Bożego Żłóbka. Przejście na Via Merulana. Nawiedzenie kościoła św. Praksedy, w którym znajduje się słynna Kolumna Biczowania oraz kościoła św. Alfonsa di Liguori z oryginalną ikoną Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Przejazd na Lateran. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana, głównej katedry Biskupa Rzymu z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejście do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala), po których – według tradycji – szedł Jezus do pałacu Piłata. Przejazd do hotelu, obiadokolacja. 6 nocleg.

8 dzień (29.06, piątek): Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Spacer po Rzymie antycznym z imponującym Koloseum i dawnymi Forami cesarskimi. Przejazd do WATYKANU. Czas wolny na indywidualną modlitwę przy grobie Jana Pała II i zakup pamiątek. Przejazd do Bazyliki Świętego Pawła za Murami. Udział we Mszy św.  Powrót do hotelu. Obiadokolacja i 7 nocleg.

9 dzień (30.06, sobota): Śniadanie. Przejazd do ASYŻU. Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i kultem św. Franciszka. Zwiedzenie Bazyliki św. Franciszka: część górną z freskami Giotta oraz część dolną, w której znajduje się krypta z grobem świętego. Przejście do Bazyliki św. Klary, założycielki klasztoru klarysek i patronki telewizji. Modlitwa przy grobie świętej oraz w kaplicy z cudownym krzyżem San Damiano, przed którym św. Franciszek usłyszał znamienne słowa; „Franciszku, napraw mój Kościół”. Przejazd do Asyżu Dolnego: nawiedzenie Porcjunkuli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z kaplicą wzniesioną w miejscu śmierci św. Franciszka. Czas na wspólny posiłek*. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną.

10 dzień (01.07, niedziela): Powrót do kraju w godzinach popołudniowych. Pożegnanie grupy. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 1980 ZŁ (wymagana liczba uczestników: 45 osób)

 

Świadczenia:

- przejazd komfortowym autokarem (wc, barek, dvd, klimatyzacja);
- 7 noclegów w hotelach***, pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami (1 nocleg w ok. Padwy, 2 noclegi w San Giovanni Rotondo, 2 noclegi w ok. Pompei, 2 noclegi pod Rzymem)
- wyżywienie 2x dziennie- 7 śniadań wzmocnionych, 7 obiadokolacji, 1 posiłek w Asyżu
- opieka pilota- przewodnika na całej trasie;
- opieka duchowa kapłana (codzienny udział we Mszy św.);
- ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe) SIGNAL IDUNA S.A.

- Pakiet Pielgrzyma: śpiewnik, chusta, identyfikator, obrazki pamiątkowe.

 

Cena nie zawiera:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników i słuchawek tzw. Audio guidy, taksy klimatycznej, biletów za przejazd po Rzymie* posiłku w Asyżu - łącznie  ok. 90 Euro. (do rozliczenia pod koniec pielgrzymki)

 

Cena nie zawiera napoi do kolacji.

Dopłata do pokoju 1- osobowego 550 zł/os. Za 7 noclegów.

Przy zapisie wpłacamy 300 zł.

Zapisy w kancelarii do 11 października 2017 roku.

Przelewy dokonujemy na adres:

Biuro Podróży „Vero Travel” Beata Wilk

Krakowska 37, 45 – 075 Opole

konto bankowe PLN: BZ WBK SA  51 1090 2590 0000 0001 2303 7371

tytułem: pielgrzymka do Włoch, grupa ks. Łukasza Noconia, 22.06 – 01.07.2018