Pielgrzymka parafialna po sanktuariach Austrii i Bałkanów
Menu

Półmetek wakacji już za nami, czas zatem na krótkie podsumowanie parafialnego wyjazdu rekreacyjno-rekolekcyjnego dzieci i młodzieży do Chłapowa.

Nad polskie morze wyruszyliśmy 31 lipca - po nocy spędzonej w pociągowym przedziale, dobrze było zobaczyć cel naszej podróży i przespacerować się brzegiem Bałtyku. Pan Bóg towarzyszył nam każdego dnia - na modlitwie, Eucharystii, spotkaniach w grupach, w drugim człowieku, ale także w słonecznej pogodzie. Udało się nam połączyć rekolekcje z czasem odpoczynku i zabawy poprzez wyjścia na plażę, wycieczki, pogodne wieczory oraz liczne atrakcje i niespodzianki. Towarzyszyły nam szczególnie słowa modlitwy "Ojcze nasz", której treść mogliśmy dokładnie poznać, rozważając ją w grupach wiekowych. Każdy z nas miał szansę wynieść z tego wyjazdu coś dla siebie - najważniejsze jednak było przypomnienie sobie, że wszyscy jesteśmy ukochanymi dziećmi Pana Boga, który jest naszym Tatą, gotowym pomóc w każdej sytuacji, przebaczyć grzechy, zesłać zdroje łask i prowadzić do zbawienia. Każdy z nas jest powołany do tego,  by "święcić Jego Imię" i "Iść i głosić" światu Ewangelię miłości!

Ten wyjazd nie odbyłby się gdyby nie grono ludzi zaangażowanych w jego organizację. Dziękujemy Księdzu Łukaszowi za serce oddane dla nas w czasie tych rekolekcji, za trud poświęcony w ich przygotowanie, za każdą sprawowaną Eucharystię, dobre słowo i uśmiech, który nie znikał z Księdza twarzy! Dziękujemy wszystkim wychowawcom i pomocnikom za ich posługę, zaangażowanie, niekończącą się energię, którą dzielili się ze wszystkimi wokół! Wszystkim uczestnikom, rodzicom i tym, którzy wspierali modlitewnie to dzieło, składamy serdeczne - Bóg zapłać!