Menu

WAŻNE

 

 Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA:

poniedziałek i czwartek 7:45 (po Mszy św. porannej) – 10:00;
wtorek i piątek 18:45 (po Mszy św. wieczornej) – 20:00.

W sprawach nagłych (np. pogrzeb, wezwanie do chorego) jesteśmy do dyspozycji Parafian o każdej porze.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

Kochani!

Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przyznał medale Pro Christi Regno. Jest to wyróżnienie za zasługi w dziele budowania Królestwa Bożego w Archidiecezji Katowickiej. Wśród nagrodzonych jest dwójka naszych parafian. 
 
Julia Kowolik – organistka, prawdziwy wolontariusz w wielu przestrzeniach życia parafialnego, od wielu lat redaguje tygodnik parafialny, zaangażowana w grupy formacyjne w parafii: Ruch Światło-Życie, oaza dorosłych, przygotowanie do bierzmowania, do niedawna także wieloletnia Animatorka Dzieci Maryi, odpowiedzialna za organizację parafialnego festynu i wielu innych działań duszpasterskich. Tworzy plakaty informujące o inicjatywach parafialnych, redaguje internetową stronę parafii, gromadzi zdolnych młodych tworząc – w razie potrzeby – parafialną scholę. W czasie pierwszej fali pandemii Koronawirusua każdego dnia pomagała w realizacji modlitwy za pośrednictwem kanału YouTube. Zawsze dyspozycyjna. Osoba o nienagannym życiu religijnym i moralnym.
 

 
Robert Zając – Animator Służby Ołtarza, wolontariusz w wielu przestrzeniach życia parafialnego, od wielu lat redaguje tygodnik parafialny, zaangażowany w grupy formacyjne w parafii: Liturgiczna Służba Ołtarza, Ruch Światło-Życie, oaza dorosłych, współodpowiedzialny za organizację parafialnego festynu i wielu innych działań duszpasterskich. Redaguje internetową stronę parafii. Wspiera fizyczną pracą różne przestrzenie gospodarczego życia parafii: elektryka, nagłośnienie, monitoring. Zawsze chętny do pomocy różnego rodzaju. W czasie pierwszej fali pandemii Koronawirusua każdego dnia pomagał w realizacji modlitwy za pośrednictwem kanału YouTube. Zawsze dyspozycyjny. Osoba o nienagannym życiu religijnym i moralnym.
 
 
Serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w ciągłej posłudze naszej parafialnej społeczności! Julię i Roberta polecamy modlitwie wszystkich życzliwych! 
 
 
Menu