Menu

WAŻNE

 

Zarządzenie Metropolity Katowickiego z dn. 24 października 2020 roku w związku z aktualną sytuacją epidemiczną

 

Z powodu nasilającej się pandemii koronawirusa na Śląsku
KANCELARIA PARAFIALNA będzie NIECZYNNA do końca listopada.
W sprawach ważnych i pilnych duszpasterze parafii są do dyspozycji parafian osobiście,
a także w kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Kontakt telefoniczny:

probostwo, kancelaria - (32) 224 10 13

kapłan dyżurujący - (+48) 500 231 727

e-mail: laziska.gorne@katowicka.pl

 

1 strona

Drodzy Parafianie! Zacni Goście! Siostry i Bracia!

Perspektywa pierwszych dni listopada wprowadza nas zawsze w klimat zadumy i refleksji nad przemijaniem, śmiercią i życiem. Wizyta na cmentarzu wywołuje różne odczucia: wzruszenie, wdzięczność, smutek, tęsknotę. Wracamy myślą do tych chwil, gdy ci, których ciała teraz spoczywają w grobach, byli z nami. Dzielili z nami trudy życia, brali udział w naszych smutkach i radościach. Kochali nas i sami byli kochani. Ci, którzy zakończyli już ziemską pielgrzymkę, mają swoje miejsce w dziejach świata, w dziejach Kościoła, kraju, swego regionu, swojej parafii, własnej rodziny. My – żyjący – mamy obowiązek o nich pamiętać i za nich się modlić.

Jest naszą chrześcijańską powinnością nie tylko pogrzebać ich ciało, ale także systematycznie odwiedzać ich groby, zamawiać za nich Msze św. i modlić się za nich w naszych prywatnych modlitwach.

Naszym obowiązkiem jest nie tylko odwiedzać to święte miejsce - miejsce spoczynku naszych bliskich, miejsce, które szanujemy i z taką czcią nawiedzamy – cmentarz, ale także o to miejsce zadbać. To zadanie całej społeczności naszej parafii. W związku z tym opracowaliśmy nowy Regulamin cmentarza parafialnego przy Parafii Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych zatwierdzony przez Parafialną Radę Duszpasterską jak i Parafialną Radę ds. Ekonomicznych. Regulamin wchodzi w życie 2 listopada 2020 r. w liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym regulaminem naszego cmentarza, który ma być pomocą w realizacji naszych zadań wobec naszych przodków.

Na naszej stronie umieściliśmy także konkretne wskazówki jak postąpić w chwili straty kogoś bliskiego. Regulamin cmentarza będzie także dostępny w wersji papierowej.

Niech nasi Drodzy Zmarli – odpoczywają w pokoju wiecznym…

Duszpasterze Łazisk Górnych

Menu