Menu
 1. Dziś w 3 Niedzielę Wielkanocną rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. O godz. 16.00 zapraszamy na Niedzielne Nieszpory.

 2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca.

 3. W środę obchodzimy  uroczystość NMP – Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. O godz. 8.30  odprawimy Mszę św. w int. naszej Ojczyzny.
           .
 4. W czwartek we wspomnienie św. Floriana o godz. 12.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji pracowników RE Aloys i Huty Łaziska, ich rodzin oraz w int. emerytów i zmarłych z tego środowiska.

 5. Rozpoczyna się miesiąc maj. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych: od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 i w soboty o godz. 16.30.

 6. Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu;
  -  WTOREK godz. 8.15  za zmarłych zalecanych
  -  CZWARTEK godz. 8.15 w int. powołań kapł. i zakonnych
  godz. 16.30 Msza św. szkolna, modlimy się w int. uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Ks. Konrada Szwedy, po Mszy „różaniec rodziców za dzieci”
  -  PIĄTEK godz. 8.15 w int. wynagradz. Sercu Jezusa i rodzin naszej parafii
  godz. 18.00 w int. dzieci Wczesno i I Komunijnych
  godz. 19.00 Msza św. młodzieżowa
  -  SOBOTA godz. 8.15  w int. członków Żywego Różańca, po Mszy św. spotkanie członków należących do Róż od 11 – 20.
  -  NIEDZIELA godz. 10.00  Wczesna i Pierwsza Komunia Święta.

 7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli na Caritas archidiecezji.

 8. Wyjazd pielgrzymów do Turzy w poniedziałek 1 maja o godz. 8.45 obok sklepu ”Znicz”. Są jeszcze wolne miejsca w autobusie.

 9. Druga spowiedź dzieci, które 7 maja przystąpią do Wczesnej i Pierwszej Komunii  – w piątek 5 maja o godz. 16.30.

 10. Mszą św. w sobotę 6 maja o godz. 8.15 rozpoczniemy pielgrzymkę do drewnianych kościółków Diecezji Gliwickiej. Wyjazd po Mszy św. z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca w autobusie.

 11. Spotkanie organizacyjne uczestników parafialnej pielgrzymki do Andaluzji odbędzie się w środę 10 maja o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

 12. W sobotę 6 maja odbędzie się w naszym kościele Wieczór Uwielbienia, którym rozpoczniemy przeżywanie Niedzieli Dobrego Pasterza. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 17.00, a następnie na wspólną modlitwę  przed Najświętszym Sakramentem.

 13. Po każdej Mszy Św. zapraszamy na „Festiwal łaziskiego kołocza”, z którego dochód zostanie przeznaczony na organizację XVII Festynu parafialnego. W kancelarii parafialnej przyjmujemy fanty, które zostaną  przeznaczone na loterię fantową podczas Festynu. Prosimy o wsparcie tej zbiórki.

 14. Przypominamy, że parafialna Piesza Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w dniach od 24 do 29 czerwca. Zapisy trwają do 28 maja w kancelarii parafialnej.

 15. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”