Menu
 1. Dziś  Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 16.00 zapraszamy na uroczyste Nieszpory kończące Święte Triduum Paschalne.

 2. W poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę, nie będzie nabożeństwa o godz. 16.00. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.

 3. W przyszła Niedzielę – II – wielkanocną, obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego.

 4. We wtorek 18 kwietnia odbędzie się w parafii w Łaziskach Średnich Konwent Wielkanocny naszego dekanatu. Jego centralnym punktem będzie uroczysta Msza Św. o godz. 10.00. Zapraszamy także naszych Parafian do udziału w tym wydarzeniu.

 5. W sobotę po Wielkanocy odbędzie się w naszej parafii spotkanie formacyjne Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Katowickiej. Rozpocznie się ono Mszą Św. o godz. 10.00. Polecamy owocność tego spotkania modlitwie naszych Parafian i zapraszamy do uczestnictwa we wspomnianej Mszy Św.

 6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej Parafii alumnów naszego seminarium w ramach akcji powołaniowej przeprowadzanej przez nich cyklicznie w parafiach naszego lokalnego Kościoła. Już w sobotę po  Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież na spotkanie z naszymi gośćmi w salce katechetycznej. Kolekta przyszłej  niedzieli przeznaczona będzie z tej racji na nasze Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne; polecamy ją ofiarności Parafian.

 7. Pozostałe szczególne Msze św. w tygodniu;
  -  CZWARTEK godz. 16.30 Msza św. szkolna w int. uczniów i pracowników Gimnazjum Nr 1 oraz Zespołu Szkół im. Piastów Śl., po Mszy św. „różaniec rodziców za dzieci”
  -  SOBOTA  godz. 8.15 w int. członków III Zakonu Franciszkańskiego
  -  NIEDZIELA godz. 15.00 za zmarłych Górników i ich rodziny

 8. Modlitwę różańcową od 18 kwietnia oprowadzi Róża 16/p. Kaczyńska/ od następnego poniedziałku Róża 17.

 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarowane dary materialne i środki pieniężne , które z okazji ŚwiątWielkanocnych mogliśmy przeznaczyć na pomoc dla najbardziej potrzebujących naszych parafian.

 10. Spotkanie członków Akcji Katolickiej w środę po Mszy św. wieczornej.

 11. Spotkanie członków Klubu Inteligencji Katolickiej w czwartek 20 kwietnia o godz. 19.00

 12. W najbliższy piątek o godz. 18.45 pierwsza spowiedź dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej Nr 2. 

 13. W przyszłą niedzielę Apel Jasnogórski o godz. 20.30,  prowadzi Oaza Dorosłych Ruchu Światło – Życie.

 14. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie na probostwie w czwartek 27 kwietnia o  godz. 19.00.

 15. W 100 rocznicę objawień fatimskich Żywy Różaniec organizuje w dniu 1 maja pielgrzymkę do Turzy Śląskiej. Zapisy w kancelarii. Szczegóły w gablotce.

 16. W dniu 6 maja nasza parafia organizuje pielgrzymkę do drewnianych kościółków Diecezji Gliwickiej. Zapisy do końca kwietnia. Koszt 20 zł. płatne przy zapisie.

 17. Tegoroczny Festyn Parafialny odbędzie się w sobotę 3 czerwca, w związku z tym zapraszamy liderów grup parafialnych na 2 spotkanie organizacyjne 25 kwietnia o godz. 18:45 do domu parafialnego.

 18. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”