Menu
 1. Dziś  Niedziela Palmowa. O godz. 16.00 zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 2. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na koszty remontowe naszego kościoła. Dary materialne ofiarowane  przy adoracji Krzyża będą przeznaczone na Boży Grób w Jerozolimie i chrześcijan w Ziemi Świętej.

 3. Jeszcze dziś zapraszamy po każdej Mszy św. na Kiermasz wielkanocny.

 4. Przypominamy wiernym, że jeszcze do wtorku w ramach organizowanego „Banku Żywności” można  składać dary  lub środki pieniężne na przygotowanie paczek dla osób i rodzin najbardziej potrzebujących.
                                    
 5. Święte Triduum Paschalne i Męki Zmartwychwstania Pańskiego to punkt kulminacyjny całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się ono Mszą św. Wieczerzy Pańskiej i ma swój szczyt w sobotniej Wigilii  Paschalnej, zaś kończy się  II Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. 

 6. W naszej parafii przeżywamy liturgię Triduum Paschalnego wg następującego programu:
  WIELKI  CZWARTEK; Msza św. dla dzieci o g. 16.00, Msza św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18.00, adoracja przy Ciemnicy do północy.
  -  WIELKI  PIĄTEK; Ciemna Jutrznia g. 8.00, Droga Krzyżowa g. 9.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia g. 15.00, Liturgia Męki Pańskiej g. 18.00 i czuwanie przy Bożym Grobie do północy.
  -  WIELKA  SOBOTA ; Ciemna Jutrznia g. 8.00, od godz. 9.00 – 15.00 błogosławienie co godzinę pokarmów, Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną z. 20.30

 7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, zachęcamy też do tradycyjnego zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

 8. Kancelaria Parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna w poniedziałek i wtorek wg. ustalonych  godzin oraz w środę i czwartek od 8.45 – 11.00.

 9. Modlitwę różańcową od 18 kwietnia oprowadzi Róża 16.

 10. W dniu 6 maja nasza parafia organizuje pielgrzymkę do drewnianych kościółków Diecezji Gliwickiej. Zapisy do końca kwietnia. Koszt 20 zł. płatne przy zapisie.

 11. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego”