Menu

Jasnogórski szczyt po raz kolejny został zdobyty przez naszych parafian. Grupa 60 pielgrzymów dotarła do Częstochowy po kilkudniowym trudzie wędrówki. W tym roku towarzyszył nam szczególnie św. Brat Albert. Rekolekcje w drodze stały się okazją do poznania żywotu tego świętego, który szczególną miłością darzył ubogich. Modlitwa różańcowa, Eucharystia - to najważniejsze punkty każdego dnia, podczas których, wraz z kolejnymi kilometrami, przybliżaliśmy się do siebie nawzajem, do Matki Najświętszej, a przez Nią do samego Chrystusa. Wspólne podążanie do Pani Częstochowskiej łączyło całe rodziny - od najmłodszych do najstarszych. Ci mniejsi, jak 2,5 Kornelek, mieli się najwygodniej, bo chętnych do prowadzenia jego prywatnego powozu nie brakowało. Nie straszne im były górskie podejścia, a sił wystarczyło aż do celu, kiedy to właśnie dzieci z radością wbiegły na Częstochowskie wzgórze. Duma, satysfakcja i dziękczynienie przepełniało nasze serca, gdy zmęczeni ze łzami wzruszenia klękaliśmy przed Figurą Matki Bożej, oddając jej wszystkie intencje. Pobyt w Częstochowie, w sąsiedztwie Sanktuarium, pozwolił nam naładować akmulatory - i te fizyczne, i te duchowe. Droga Krzyżowa na Wałach po raz kolejny przypomniała nam o naszym powołaniu do naśladowania Zbawiciela, poprzez niesienie swojego własnego krzyża - "gdyż nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich". Uwieńczeniem Pielgrzymki stało się nocne czuwanie przed Obrazem Jasnogórskim i uroczysta Eucharystia. Bliskość Matki Bożej, w Jej Przenajświętszym Obliczu wynagrodziła wszystkie trudy drogi.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pielgrzymom, którzy z odwagą i radością podjęli trud wędrówki! Dziękujemy za każdy uśmiech, budowanie wspólnoty, pomocną dłoń i dobre słowo! Dziękujemy księdzu Adrianowi za Jego Kapłańskie serce, którym dzielił się z nami podczas Pielgrzymki! Za posługę Miłosierdzia, sprawowane Eucharystie, konferencje, ale także za uśmiech, życzliwość, wszelkie rozmowy, dostawy świeżego pieczywa każdego ranka i troskę o swoje Owieczki :)

Łaziszczanom i gościom dziękujemy za udział w modlitewnym czuwaniu przed Matką Bożą Częstochowską i Eucharystii. Wszystkim duchowym pielgrzymom składamy "Bóg zapłać!" za modlitwę, której mur zachował nas od niepogody i niebezpieczeństw. Wszystkim ludziom o hojnych sercach dziękujemy za troskę i wspracie, aby podczas drogi nikomu nie zabrakło "powszedniego chleba".

 Galeria zdjęć: https://goo.gl/photos/sbUzfo2tievQE29S8